Konstrukce:

VÝHODY SPRÁVNĚ NAVRŽENÉ FULL ROCKER KONSTRUKCE :

Použité materiály :

SKLUZNICE OKULEN 7150-C:

To nejlepší od německého výrobce skluznic OKULEN - závodní grafit-sintrovaná skluznice, která je velice rychlá a zároveň i tvrdá.

HRANY 2.2 x 2.5 mm:

Jistota a kvalita od rakouského výrobce C.D. Wälzholz., přičemž tvrdost hran dosahuje hodnot kolem 50 HRC.

Vibration Dampening System:

Jemná 0.2 mm tenká guma, která se pokládá nad hrany, aby snižovala přenos vibrací od hran a také eliminovala rozdílnou tepelnou roztažnost hran od zbytku lyže.

LEPIDLO:

Slep v našich lyžích je zajištěn epoxidovým systémem od společnosti 5M, vyrábějící lepidla např. pro letecký průmysl. Velkou výhodou je možnost plného vytvrzení při nižších teplotách.

KOMPOZITNÍ VLÁKNA:

Výztuhu našich lyží zajišťují důmyslně proložené a rozmístěné vrstvy unidirekcionálního a triaxiální carbonu s ohledem na co nejlepší poměr hmotnost/výkon/výdrž. Pro zvýšení odolnosti v sekci pod vázáním využíváme kevlarové zesílení. Pro lepší výdrž, utlumení a houževnatost lyží používáme FLAX (lněná vlákna).

JÁDRO:

Jádro je vyráběno z důkladně vybíraného dřeva. Dle určení lyže využíváme zejm. smrk s parametry rezonančního řeziva (lehký a přitom pevný), bezsuký topol (lehký a velmi pružný) a jasan (pevný, pružný, houževnatý). Při výrobě na zakázku se nebráníme individualizaci složení jádra, dle preferencí zákazníka - odlehčení nebo zesílení jádra.

BOČNICE:

Na boky požíváme bangkirai a akát, které jsou pevné, pružné a houževnaté. Oproti plastovému sidewallu mají tu výhodu, že jsou o poznání lehčí a zároveň zvyšují torzní i podélnou tuhost lyží.

TOPSHEET:

Stejného pravidla se držíme i u dřevěného topsheetu na vrchu lyže, který poskytuje oproti plastovému ty samé výhody jako dřevěný sidewall, tedy - úspora hmotnosti a zároveň zvýšení torzní i podélné tuhosti.